Αγαπώ να ζω υγιεινά…

Την Τρίτη 16/04/2024 οι μαθητές/μαθήτριες του Α1 Λυκείου και Δ1 Γυμνασίου του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. ΡΟΔΟΥ, στα πλαίσια του προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων με τίτλο: Αγαπώ να Ζω Υγιεινά, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΑΚΤΑΙΟΝ. Μέσω του προγράμματος οι μαθητές/ τριες ενημερώθηκαν, συζήτησαν, προβληματίστηκαν και ανακάλυψαν τα οφέλη της υγιεινής διατροφής και της άσκησης στην υγεία μας. Αφού πραγματοποιήθηκε περίπατος στο κέντρο της πόλεως οι μαθητές/τριες απολαύσαν ένα υγιεινό πρωινό, προσφορά του ΑΚΤΑΙΟΝ. Ευχαριστούμε πολύ τον κύριο Μιχάλη Ισκά και όλο το προσωπικό του Ακταίον για την εξαιρετική φιλοξενία. Επίσης ευχαριστούμε το Σύλλογο Ατόμων με Αναπηρία Επαρχίας Ρόδου για την δωρεάν μετακίνηση των μαθητών / μαθητριών μας.

Υπεύθυνες δράσης : Μπίνου Θεανώ ΠΕ03ΕΑΕ

Κιούρτ Δάφνη ΠΕ29